Jak dobrać rozmiar obuwia?

Gdy już znajdziesz wymarzone buty PRIMA MODA, pozostaje jeszcze tylko jedna kwestia - jaki rozmiar zamówić. Istnieje kilka sposobów sprawdzenia właściwego rozmiaru obuwia:

1. Zmierzenie długości stopy:

  1. Połóż na podłodze kartkę papieru (możesz przykleic ją taśmą klejącą, aby się nie przesuwała).
  2. Postaw na niej stope (najlepiej, jeśli pięta będzie opierać się o ścianę i tworzyć z podłożem kąt prosty).
  3. Obrysuj kształt stopy lub zaznacz dwa punkty: początek stopy (środka końca pięty) i koniec stopy (koniec najbardziej wysuniętego palca).
  4. Analogicznie odrysuj drugą stopę.
  5. Zmierz linijką odległość pomiędzy dwoma, najbardziej skrajnymi punktami na obrysie stopy (mierz długość w linii prostej, zaczynająć od środka końca pięty do najdłuższego palca).

Otrzymany pomiar to długość Twojej stopy.

2. Zmierzenie długości wkładki:

Zmierzyć długość wkładki w jednym z pasujących butów (o podobnym fasonie). Różnica między długością wkładki, a długością stopy to około 0,5 cm.

Tabela rozmiarów dla obuwia damskiego

Rozmiar europejski 35 36 37 38 39 40 41 42
Długość stopy w centymetrach 22,5 23 24 24,5 25 26 26,5 27

Tabela rozmiarów dla obuwia męskiego

Rozmiar europejski 39 40 41 42 43 44 45 46
Długość stopy w centymetrach 25 26 26,5 27 28 28,5 29 30

O czym warto pamiętać przy wyborze rozmiaru obuwia?

Sugeruj się zawsze pomiarem większej stopy.
Jeżeli znajdujesz się między dwoma rozmiarami, zawsze wybieraj rozmiar większy. Wielkość stóp zmienia się w ciągu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, dlatego długość stopy należy mierzyć przy jej średnim zmęczeniu po południu. Nie mierz długości rano. Przy wyborze rozmiaru znaczenie ma także tęgość stopy i wysokość podbicia. Na osoby z szerszą stopą mogą pasowa inne rozmiary, niż na osobę z tą samą długością stopy, ale z niskim podbiciem i węższą stopą.

Wymiary podane w tabeli mają charakter orientacyjny. Należy mieć na uwadze, że mimo dokładnych wyliczeń rozmiar zamówionego buta może okazać się źle dobrany. Może to być spowodowane unikatowym fasonem danego modelu lub indywidualnymi cechami stóp. Jeśli przydarzy Ci się taka sytuacja, pamiętaj o możliwości wymiany lub zwrotu obuwia w primamoda.com.pl

place_icon Salony search_icon Szukaj favourite_icon Ulubione account_icon Konto card_icon Koszyk
Do góry