Filtry

Aktywne filtry

Rozmiar
Kolor
Cena

Skórzane obuwie jest szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, zabrudzenia czy sól drogowa. Sprawdzonym sposobem na przedłużenie żywotności butów i zapewnienie im doskonałego wyglądu jest regularne stosowanie profesjonalnych preparatów do pielęgnacji oraz impregnacji.

Pielęgnacja(119)

Pokaż filtryunion Ukryj filtryunion
Sortuj wg:

Skórzane obuwie jest szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, zabrudzenia czy sól drogowa. Sprawdzonym sposobem na przedłużenie żywotności butów i zapewnienie im doskonałego wyglądu jest regularne stosowanie profesjonalnych preparatów do pielęgnacji oraz impregnacji. Dzięki nim ulubione buty odzyskają swój intensywny kolor, będą wygodniejsze i odporniejsze na zabrudzenia czy wilgoć. W ofercie marki Prima Moda można znaleźć najwyższej jakości preparaty do pielęgnacji obuwia, takie jak m.in. pasty w kremie na bazie naturalnego wosku, który świetnie impregnuje i odżywia delikatną skórę licową, gąbki i gumki do czyszczenia zamszu, a także praktyczne i wygodne w użyciu pasty z aplikatorami do szybkiego odświeżenia butów. Bogaty asortyment produktów to również praktyczne podpiętki, które amortyzują i regulują wysokość pięty, jednocześnie łagodząc dolegliwości bólowe, półwkładki żelowe, gwarantujące stabilność stóp w butach na wysokim obcasie czy prawidła do kozaków, zapewniające właściwe ułożenie cholewki podczas przechowywania obuwia.

Pielęgnacja obuwia – dlaczego jest ważna i jak to robić?

Niezależnie od tego, czy są to kozaki, szpilki lub trampki, a także, czy są wykonane ze skóry licowej, nubukowej czy też z zamszu, skórzane buty wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Ten prosty zabieg, jeśli jest wykonywany regularnie, może znacznie przedłużyć ich żywotność i sprawić, że będą wyglądały jak nowe przez długie lata.

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym krokiem w pielęgnacji butów (m.in. półbutów męskich) jest dokładne ich wyczyszczenie preparatami dopasowanymi do rodzaju skóry, z której zostały wykonane. Kolejnym istotnym etapem jest konserwacja, czyli odżywienie za pomocą specjalistycznych past. Na koniec należy zaimpregnować obuwie, nanosząc na nie powłokę, która podwyższy odporność materiału na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak woda czy błoto. 

Jak prawidłowo używać pasty do butów?

Przed przystąpieniem do nakładania pasty do butów, należy usunąć wszelkie zabrudzenia. Można to zrobić za pomocą wilgotnej bawełnianej ściereczki lub gąbki – ten sposób pielęgnacji sprawdzi się wyłącznie w przypadku butów ze skóry licowej, te z zamszu lub nubuku należy czyścić specjalnymi akcesoriami, np. gumką. Następnie należy osuszyć obuwie i wyjąć sznurówki. Warto również włożyć prawidła do butów, aby zapobiec powstawaniu odkształceń. 

Buty należy pastować przy użyciu miękkiej szmatki, na którą nabiera się mazidło. Pastę należy rozprowadzać okrężnymi ruchami, rozpoczynając od czubków, a kończąc na zapiętkach (w razie konieczności czynność tę można powtórzyć). Można również użyć pasty do butów z wygodnym aplikatorem. Pamiętaj, aby nigdy nie pastować nubuku oraz zamszu, tego typu materiały czyści się wyłącznie szczoteczką i specjalnymi preparatami. 

Pielęgnacja obuwia – czy trzeba impregnować buty?

Impregnaty tworzą na powierzchni butów niewidoczną powłokę, która ma zadanie zabezpieczyć je przed niekorzystnym działaniem wody, soli drogowej, śniegu czy błota. Najczęściej mają postać sprayu – preparat rozpyla się z odległości kilkunastu centymetrów, dlatego też zabieg ten warto wykonywać w przewiewnym pomieszczeniu.

Po zakończeniu wszystkich czynności pielęgnacyjnych, warto zastosować dezodorant do obuwia oraz umieścić wewnątrz butów wkładkę. W zależności od pory roku oraz naszych potrzeb, możemy wybierać spośród szerokiej gamy wkładek, półwkładek, zelówek oraz zapiętków wykonanych ze skóry naturalnej czy z wełny. Tego typu akcesoria amortyzują mikrowstrząsy oraz chronią przed otarciami, podnosząc komfort chodzenia. 

place_icon Salony search_icon Szukaj favourite_icon Ulubione account_icon Konto card_icon Koszyk
Do góry